BİR DÖNÜMDEN 4 TON ÜRETİM BEKLENİYOR

 BİR DÖNÜMDEN 4 TON ÜRETİM BEKLENİYOR

Epçiler Köyünde çiftçilik yapan Cemal Kalınbacak'a ait 5 dekar arazide İl Müdürlüğünce Samsun Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden temin edilerek "Karadeniz Yıldızı" silajlık mısır çeşidi ile kurulan deneme alanında incelemeler yapıldı.

 

Yapılan incelemede mibzerle ekim sonucunda verimin; normal ekim ve diğer çeşitlere oranla 3-4 kat fazla olduğu görüldü.

 

Yetiştiricinin de çok memnun kaldığı mısır türünden dönüm başına 3-4 ton silaj beklendiği ifade edildi.

 

Daha sonra da Genç Çiftçi Projesinden yararlanarak Bartın'daki tek bıldırcın yetiştiricisi ve bıldırcın yumurtası üreticisi olan, aynı zamanda arıcılıkla da uğraşan Kurtköy'deki genç çiftçi Volkan Özdemir ziyaret edildi.

 

İşletme faaliyetleri hakkında bilgi veren Özdemir; Bartın'da bıldırcın yumurtası üreten tek işletme olduğunu ve pazar alanının gidererek genişlediğini belirtti.

 

Yapılan çiftçi ziyaretlerinde Bakanlığın vermiş olduğu desteklemeler ve Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında işletme sahibi ve çiftçiler bilgilendirildi.

  • 2019-09-03 11:17:05 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı.