MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU AMASRA ESNAFLARIYLA BULUŞTU

 MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU AMASRA ESNAFLARIYLA BULUŞTU

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Amasra ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretler sırasında kendisine Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, CHP İlçe Başkanı Seyhan Bilgin ve Parti yöneticileri de eşlik etti.

Amasra zor bir sezon geçiriyor

Bankoğlu, yaptığı açıklamada, “Fatih’in Çeşm-i Cihan diye nitelendirdiği Bartın’ın gözbebeği, ülkemizin en eski turizm rotalarından biri olan Amasra, özellikle bu yıl, daha da zor bir sezon geçiriyor. Ülkemizdeki kötü ve savrulan yönetime bağlı yaşanmakta olan ekonomik çöküş, son yıllarda tüm yurttaşlarımızın hayatını derinden sarsmıştır; ancak bu durumun tuzu biberi olarak COVID-19 salgınını tek sebep gibi göstermeye çalışmak, en nihayetinde hükümetin son çırpınışlarıdır. Çevreye saygı göstermeyen, denizlerinden ormanlarına doğasını koruma konusunda daima müteahhidin ve sermayenin yanında olan bir hükümetin uzun vadede turizme, balıkçılığa, tarıma ve hemen her şeye verdiği zarar artık gün yüzüne çıkmıştır. En ufak siyasi rüzgârda alabora olan ekonomimiz, global krizlerde ise adeta yaşam mücadelesi veriyor.” dedi.

Geçimini turizmle sağlayanlar büyük gelir kaybına uğradı

Amasra’da esnaf, hemşehriler ve tatilcilerle temaslarda bulunan Bankoğlu, yurttaşların düşen satın alma gücü, işsizlik ve daralan ticari faaliyetlerle ilgili şikâyetlerini dinledi. CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, geçimini turizmle sağlayanların, dünyanın her yerinde büyük gelir kaybına uğradığının da altını çizerken Birleşmiş Milletler’in açıklamasına göre, dünya çapında 120 milyon kişinin işini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti ve ayrıca şunları söyledi:

Yurt dışı giriş çıkışları durma noktasına geldi

“Dünyada her 10 kişiden 1 kişi turizm sektöründe. Müthiş bir ekonomik değerimiz var ve bugün için yapmamız gereken en önemli şey, salgın süresince uyulması gereken kurallara azami düzeyde riayet etmek. Ardından da işimizi büyük bir dikkat ve özenle yapmak. Yurt dışı giriş çıkışlarının durma noktasına geldiğini ve COVID-19 nedeniyle bir hayli zorlaştığını göz önünde tutarak bu olumsuzlukları nasıl lehimize çevirebiliriz diye düşünmeliyiz. Aslında, iç turizmde, sosyal mesafe ile maske kurallarına uymayarak neredeyse tekrar başa döndük. Hatta, sonbahar aylarında daha bile kötü bir tablonun beklendiği söyleniyor. Herkes üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirirse en azından iç turizmin tesiriyle biraz olsun yol alınabilir.”

Amasra’nın güzelliklerini korumak hepimizin sorumluluğunda

Temmuz ayı sonunda gerçekleştirilen KDV indiriminin geç de olsa bir nebze fayda sağlamasını umduklarını söyleyen CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, “Restoranlarımızdan hediyelikçilerimize, pansiyon ve otellerden balıkçılarımıza kadar herkesin geçimi aslında birbirine bağlı. Bugün, Amasra’nın güzelliklerini korumak hepimizin sorumluluğunda. İşimizi en iyi şekliyle yapmak, hepimizin yükümlülüğü. Daha büyük görev ise, bu ülkeyi yönetmeye talip kişilerin, sürdürülebilir politikalar vasıtasıyla herkes için kendi görevlerini layığıyla yapmaları olmalıydı. Şimdi gelinen noktada, yurttaşına IBAN yollayarak ekonomiyi toparlamaya çalışan bir çapsızlıkla karşı karşıyayız. Sermayesi bu eşsiz deniz ve topraklar olan kalender ve çalışkan insanımızla Amasra, Bartın ve aslında her yerinden bereket fışkıran Türkiye, mutlaka refaha erecek. CHP olarak kendine değil kentine ve hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm yurttaşlar için çalışmaya, herkesin hakkını aramaya devam edeceğiz.” dedi.
 

  • 2020-08-28 10:37:09 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)