VİRÜS ÇOK YAYILMAK ÜZERE!

 VİRÜS ÇOK YAYILMAK ÜZERE!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın İnkumu’nda cankurtaran çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdüğünü ifade ederken Koronavirüs konusunda da uyarılarda bulundu.

Başkan Akın virüsün yayılmak üzere olduğunu ifade ederken vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyardı.

1 günde 6 kişinin vefat ettiğini ben biliyorum…

Başkan Akın’ın İnkumu’nda cankurtaran önlemleri alınmadan önce sadece bir günde 6 kişinin boğularak yaşamını yitirdiğini söylerken, “Bartın Belediyemizin İtfaiye Müdürlüğüne bağlı cankurtaran ekibi ile beraberiz. 8 tane cankurtaranımız var. Tabi Zodyak botlarımız, jet skilerimiz ve ekipmanlarımız var. Yaz boyunca ortalama 4-5 ay gibi bir zaman içerisinde buradaki vatandaşlarımızın daha rahat denize girebilmeleriyle ilgili ve güvenli bir şekilde denize girebilmeleriyle ilgili yaptıkları çalışmalar var. Allah razı olsun, bugüne kadar sıkıntılı bir durumumuz olmadı. 55 vatandaşımız denizden boğulmak üzereyken arkadaşlarımız tarafından kurtarıldılar. Çok şükürler olsun böyle bir şey yaşamadık. Daha evvelden bu çalışmalar yapılmadan, dubalar konulmadan, cankurtaranlar olmadan ve yeterli donanım olmadan önce maalesef sadece bir günde 6 kişinin vefat ettiğini ben biliyorum. Biz hiçbir vatandaşımızın burnu kanamasın arzu ediyoruz. Bayramı da rahatlıkla atlattık. Denizde vaka olmadı. Ölüm vakası boğulma vakası olmadı. Tehlike geçiren vatandaşlar cankurtaranlarımız tarafından kurtarıldılar. İnşallah bundan sonrada böyle devam eder diye düşünüyorum. Geçen sene de 476 vatandaşımızı kurtarmıştık. Ondan evvel 370 vatandaşımızı kurtarmıştık. Ölümlü bir vaka olmamıştı ve inşallah bundan sonrada olmaz diye düşünüyorum. Vatandaşlarımız lütfen dikkat etsinler. Dubaların ilerisine geçmesinler.” Şeklinde konuştu.

Virüs çok yayılmak üzere!

Başkan Akın Koronavirüs konusunda da uyarılarda bulunarak, “Virüs döneminde, virüs çok yayılmak üzere insanlarımız lütfen ama lütfen maskelerini taksınlar, hijyene dikkat etsinler. Denize giriyoruz ve çıktıktan sonra unutuyoruz. Sanki sokakları da deniz gibi görüyoruz. Maskemizi unutuyoruz, hijyen kurallarını unutuyoruz. Lütfen bunu yapmasınlar.  Ben maskesiz dolaşmamaya çalışıyorum. İnsanlarımız kendilerini düşünmüyorlarsa çocuklarını düşünsünler. Ailelerini düşünsünler. Eğer biz bu Koronavirüsü dünyada, ülkemizde ve Bartın’ımızda yenemezsek ekonomide sıkıntı olur. İşsizlik oluyor görüyorsunuz. Sıkıntılar oluyor. İnşallah bunlardan da kurtuluruz. Bunu niye ifade ettik, denize maskesiz giriyoruz ama çıkınca da unutuyoruz. Sanki deniz kenarında bu virüs olmaz gibi düşünüyoruz. Sanki yollarda virüs olmaz gibi düşünüyorum. İnşallah bundan sonra vakalar olmaz. Sosyal mesafe, maske, hijyen diyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

  • 2020-08-06 00:12:51 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)