BARTIN'IN İLK SEYİR TERASI OLACAK

BARTIN'IN İLK SEYİR TERASI OLACAK

Küre Dağları Milli Parkının Bartın sınırları içerisinde inşa edilen 3 katlı Küle Seyir Terası muhteşem manzarasıyla doğaseverlerin hizmetine sunulacak. Doğa turizmine katkı sunması beklenen seyir terasındaki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Küre Dağları Milli Parkının Bartın sınırları içerisinde inşa edilen 3 katlı Küle Seyir Terası muhteşem manzarasıyla doğaseverlerin hizmetine sunulacak. Doğa turizmine katkı sunması beklenen seyir terasındaki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Küre Dağları Milli Parkının Bartın sınırları içerisinde inşa edilen Küle Seyir Terasında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Yılmaz Tunç’a incelemeleri sırasında Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, İl Genel Meclis Üyesi Kadir Saraç, Ulus ve Köylere Hizmet Getirme Başkanı Lütfi Okçu’da eşlik etti.

“Bu eserlerle gezilecek yerleri çoğaltıyoruz”

Ulus ilçesi Aşağı Yukarıalpı köyüne yapılan Küle Seyir Terasındaki incelemeleri sırasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç, “Yapılan çalışmaları yerinde gördük ve inceliyoruz. Gerçekten mükemmel olmuş. Bartın’ın iç kesimlerinde doğa turizmine yönelik güzelliklerimiz zenginliklerimiz var. Özellikle Küre Dağları Milli Parkımız hem Bartın’ın hem de Kastamonu’nun ortak değeri. Küre Dağları Milli Parkı’nın yarısı Kastamonu’da yarısı ise Bartın’da. Müdürlüğümüzde Bartın’da ve son zamanlarda çok önemli yatırımlar yapıldı Küre Dağları Milli Parkı’nın ziyaretçilerini artırmak için. Küre Dağları Milli Parkı Avrupa’nın 13 PAN Parks üyesinden bir tanesi Türkiye’nin de tek PAN Parks üyesi. Kentimizin dört bir yanındaki değerlerimizle turizm potansiyelini artırmaya çalışıyoruz. Doğa, tarih ve deniz turizmini birlikte değerlendiriyoruz. Küre Dağları Milli Parkı yöneticilerimiz ve çalışanları çok büyük emekler sarf ediyorlar ve bölgemize bu tür değerleri kazandırıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’da dünyanın dev projeleriyle birlikte kırsalda da kalkınmayı sağlayacak, turizmi geliştirecek, geçime katkı sağlayacak projeleri çok önemsiyor ve bu tür çalışmaların yapılmasını istiyor. Gürcüoluk Mağarasında da çalışmalar var. Bu eserlerle gezilecek yerleri çoğaltıyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha çok güzel eserleri inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Küre Dağları Milli Parkı Sınırları içerisinde Ulus ilçesi Aşağı Yukarıalpı köyüne yapılan Küle Seyir Terası 3 katlı olarak inşa ediliyor. 1’inci katı 79,74 m2, 2’nci katı 84,30 m2, 3’üncü katı 45,96 m2 olmak üzere toplam 210 m2 olan seyir terası ile beraber 5 adet 14 m2’lik serender tipi yağmur barına yapılıyor. Projede son aşamaya gelinirken Küle Seyir Terası’nın yakın tarihte hizmete alınması bekleniyor.
 

  • 2020-09-30 13:56:35 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)