BU HABER ÖĞRENCİLERE

BU HABER ÖĞRENCİLERE

Bartın Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısında öğrencileri yakından ilgilendiren karar alındı.

Belediye Meclisi gündeminin onuncu maddesinde yer alan Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Kutlubey Yazıcılar Üniversite Kampüsü arasında yolcu taşımacılığı hakkındaki konu merak uyandırmıştı.

Beklenen karar öğrencilerde büyük bir sevince neden oldu.

Bartın Belediyesi’ne ait 2 adet otobüsün Kemerköprü’den Kutlubey Yazıcılar Üniversite Kampüsü arasında öğrenci taşımasına karar verildi. Öğrenci taşıyacak olan 2 otobüs için servis ücreti 1 TL olarak belirlendi. Bartın Belediyesi’nin bu hizmetinden öğrenci kimlik kartını gösteren tüm öğrenciler faydalanabilecek.

Kararın Hayırlı Olmasını Diliyorum

Öğrencilere yönelik verilecek olan hizmetin önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Göreve başladığımız günden buyan araç ve ekipmanlarımıza büyük önem verdik. Yapmış olduğumuz yatırımlarla araç parkımızı güçlendirdik. Geçmiş olduğumuz aylarda da iki adet otobüsü araç filomuza kazandırmıştık. Bu otobüslerimizi Koranavirüs salgını ilimizde ilk göründüğü anlarda sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunmuştuk. Sağlık çalışanlarımıza bu zorlu süreçte bir nebzede olsa katkı sağladığımızı düşünüyorum.

Bu defa ise öğrenci kardeşlerimize katkı sağlamak amacıyla Kemerköprü’den Kutlubey Yazıcılar Üniversite Kampüsü arasında ulaşım hizmeti verilmesine karar verdik.  1 TL ücret karşılığında kimliğini gösteren tüm öğrenci kardeşlerimiz bu hizmetimizden faydalanabilecekler. Bu kararın alınmasında emeği olan değerli tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyor, almış olduğumuz bu kararın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  • 2020-10-07 10:58:43 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)