BU KURSUN SONUNDA DİREK İŞE BAŞLAYACAKLAR

BU KURSUN SONUNDA DİREK İŞE BAŞLAYACAKLAR


Bartın Ayakkabıcılar ve Sayacılar Derneği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) ortak çalışması neticesinde,  ayakkabı imalat sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla düzenlenen kursa katılanlar için ilk ders zili çaldı. Ayakkabıcılık ve sayacılık konusunda hem teorik hem de uygulamalı eğitim alacak olan kursiyerler başarılı olmaları durumunda ilimizdeki saya imalathanelerinde istihdam edilecekler.
İlgili kurumların yürüttüğü “Nitelikli Eleman İhtiyacının Karşılanması İçin Saya Eğitim Merkezi Kurulması Projesi” kapsamında açılanistihdam garantili sayacılıkdersler başladı. Şiremirtabaklar Köyü’nde bulunan Saya Eğitim Merkezi’nde açılan kurs ile ilgili açıklama yapan Ayakkabıcılar ve Sayacılar Derneği Başkanı Necati Sandıkçı, “Bizim dernek olarak yaptığımız ilk faaliyet Bartın Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Batı Karadeniz Ajansı’na yaptığımız sayacılık ve ayakkabıcılık mesleğinde Bartın merkeze bağlı Şiremir Tabaklar köyünde atıl vaziyette bulunan ilkokulu Nitelikli Ara Eleman Yetiştirme Merkezi’ne dönüştürmek oldu. 3 ayda bir İŞKUR vasıtasıyla 25 kişilik eğitimler düzenlenecek. Buradan yetişen elemanları ayakkabı ve saya sektöründe istihdam edeceğiz. Dernek olarak buranın sürekli eğitim veren ve bu sektöre nitelikli eleman kazandıran bir yer olmasını istiyoruz” dedi.
Kurs boyunca SGK primleri ve günlük ücretlerini İŞKUR karşılıyor
Bartın İŞKUR Müdürü Adnan Arslan da,kurum olarak ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da istihdam arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtirken, bunlardan birinin de işgücü yetiştirme projesi olduğunu söyledi. Bartın’da ayakkabıcılık sektörünün önemli ölçüde kalifiye elaman ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu anlamda Bartın Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde uygulanan proje de kurumumuzda yer aldı. Biz müdürlük olarak bu projede istihdam garantili 3 ay süreli 25 katılımcının katılımıyla kurs düzenledik. Bu kursun en güzel yönü kurs bittiğinde bu kursiyerlerden başarılı olanlar istihdam edilecek. Bu kursiyerlerin sosyal güvenlik primleri ve günlük ücretleri kurumumuz tarafından kurs bitimine kadar ödenecek. Burada istihdam garantisi devam ettiği sürece, biz derneğimizin bu projesini her zaman destek vereceğiz.

  • 2018-12-17 10:22:22 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.