CUMA NAMAZI CAMİLERDE KILINACAK

CUMA NAMAZI CAMİLERDE KILINACAK

Cuma'ya giderken nelere dikkat etmemiz gerekiyor...

 

Bartın Valiliğince yapılan açıklama ile Cuma namazının ilimizdeki camilerde sosyal mesafe kuralına uygun şekilde kılınacağı bildirildi.

 

Yapılan açıklamada, “Meteorolojiden alınan hava tahmin raporlarına göre 03/07/2020 tarihinde Cuma namazı vaktinde hissedilen hava sıcaklığı 33 derece ve nem oranı yüzde 59 olarak görülmektedir. Bu nedenle dışarıda açık alanda doğrudan güneş ışığına maruz kalmak insan sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceği için ilimiz genelinde Cuma namazı, bütün camilerimizde, sosyal mesafeye göre belirlenmiş kapasite aşılmadan kılınacaktır. Cami avlularında ve çevresinde kontrolsüz namaz kılınmayacaktır. Cami görevlilerinin yönlendirmelerine uyulması, gelirken maske takılması, seccadenin getirilmesi, abdest alınarak gelinmesi, sünnet namazlarının evlerde kılınması, çıkışta görevlilerin yönlendirmesiyle kalabalık oluşturmadan çıkılması, musafaha edilmemesi gerekmektedir. Camilere ve Cuma’ya devam edilebilmemiz için lütfen uyarılara dikkat edelim.” Denildi.

  • 2020-07-03 13:55:54 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı.