“GELECEK ÖĞRETMENLERİN ELLERİNDE ŞEKİLLENECEK”

“GELECEK ÖĞRETMENLERİN ELLERİNDE ŞEKİLLENECEK”

Bartın’da 24 Kasım Öğretmenler Günü gerçekleştirilen törenlerle kutlandı. İlk tören Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar’ın Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar Öğretmenler Günü özel defterini imzalayarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören sonrası Kültür Merkezinde kutlama programı yapıldı. Programa Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ve protokol üyeleriyle birlikte öğretmenler katılım sağladı.

“Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur”

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle başlayarak “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi,  çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.” dedi.

Öğretmenlere seslendi

Acar, konuşmasında öğretmenlere seslenerek, öğretmenlerin bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam etmelerini söyleyerek, “Yurdumuzun her köşesinde çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden, gösterdiğiniz sonsuz fedakârlıklarınızdan ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphemiz yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için, içinde bulunduğumuz zorlu salgın sürecinde dahi canla başla çalışan, fedakârlık timsali öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete  irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.” diye konuştu.

“Öğretmenler eğitimin anahtarıdır”

Bartın Valisi Sinan Güner de bilginin geleceğe aktarılmasının öğretmenlerin gayretine bağlı olduğunu ifade ederek, “Eğitim ve öğretim, çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, toplumu yücelterek insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Hızlı gelişen bilgi ve teknoloji dünyasına ayak uydurarak bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, geleceğe aktarılması, eğitim fonksiyonlarının yerine getirilmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerimizin gayretlerine bağlıdır. İnsanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik; özveri, sabır ve hoşgörü temelleri üzerinde yükselen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın olan bir gönül işidir. Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahip öğretmenlerimiz sadece öğrencilerimize değil bu ülkenin geleceğine de şekil vermektedir. “ Diye konuştu.

“Gelecek nesillerin sorumluluklarını taşıyorlar”

Vali Güner, geleceğin inşasında rol oynayacak nesillerin sorumluluğunun öğretmenlerde olduğunu vurgulayarak, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Vali Güner “2023 hedeflerimize bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız, öğretmenlerin ellerinde şekillenecektir. Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar; emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diler, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının yapılmasının ardından, Güzel Sanatlar Öğretmenlerinin kurguladığı “Salgın Sürecinde Öğretmen” konulu skeç izlendi. Aday öğretmenlerin yemin töreninin gerçekleştirilmesinden sonra bir aday öğretmen salondakilerle duygularını paylaştı. Bartın Valisi Sinan Güner’in emekli olan öğretmenlere plaketlerini takdim etmesinin ardından müzik dinletisi yapıldı. Şehit öğretmenler anısına hazırlanan kara kalem resim sergisinin gezilmesiyle program sona erdi. 
 

  • 2021-11-26 10:39:08 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti