GÖRENLER TEKRAR TEKRAR BAKIYOR

GÖRENLER TEKRAR TEKRAR BAKIYOR

Bartın’da yaşayan İsa Fındık, 11 yaşındaki oğlu Burak Fındık’ın futbol aşkı için evinin bahçesindeki garajın üstüne kapalı halı saha inşa etti. Babasının inşa ettiği halı sahada günün her saati arkadaşlarıyla futbol oynayıp spor yapabilen Burak Fındık’ın en büyük hayali ise büyük bir futbolcu olup milli forma giymek.

Bartın’ın Ulugeçitkadı köyünde yaşayan elektrik teknisyeni İsa Fındık (36), Covid-19 Pandemisi nedeniyle halı sahalar kapanınca oğlu Burak Fındık’ın (11) futbol aşkını sürdürebilmesi amacıyla sıra dışı bir yönteme başvurdu. Baba Fındık evinin bahçesinde yer alan ve garaj olarak kullandıkları yapının üzerine 2 ay uğraş vererek kapalı halı saha inşa etti.

Gerçek halı sahaları aratmayan yapı Covid-19 tedbirlerinin sürdüğü günlerde futbol aşığı Burak Fındık ve arkadaşları için eşsiz bir spor kompleksine dönüştü.  İleride büyük bir futbolcu olup milli takım forması giymeyi hayal eden Burak Fındık arkadaşlarıyla beraber formasını ve kramponlarını giyip babasının kendisi için inşa ettiği halı sahada futbol aşkını doyasıya yaşıyor.

Baba Fındık’ın 15 bin TL maliyetle 2 ayda inşa ettiği kapalı halı sahada minyatür kalelerin yanı sıra basketbol potası ve voleybol filesi de yer alıyor. Evin balkonundan giriş yapılan ve aydınlatmalarında yer aldığı halı saha geceleri de kullanılabiliyor.

Görenleri hayretler içinde bırakan halı sahanın dış cephesinde asılı olan Türk bayrağı ve Trabzonspor yazısının dışında “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” ifadelerinin yer aldığı afişte dikkat çekiyor.

Oğlunu futbol okuluna yazdırdığını ancak Pandemi nedeniyle halı sahaların kapandığını kaydeden baba İsa Fındık, “Pandemi sürecinde çocuklarımızın fiziksel aktivite yapmaları için evimizin yanına böyle bir şey yapmaya karar verdik. Yani küçük mini bir halı sahamız. Çocuklarımız burada oynuyor güvenli bir şekilde. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Enerjilerini atması gerektiğini düşünüyorum. Süreç nedeniyle halı sahaların kapalı olmasından dolayı çocuk spordan uzak kaldı. Bunun için ben böyle bir şey tasarladım. Böyle küçük, minik, sempatik bir yer yapmaya karar verdik. Ve nitekim oldu. Oğlumla beraber çalışıyoruz. Yani şut çekiyoruz, basket atıyoruz, top sektiriyoruz. Eğleniyoruz işin kısacası. Normalde burayı halı kurutmak için kullandığımız bir yer. Buranın altı garaj olarak kullandığımız bir yer. Böyle bir değerlendirdik burayı daha güzel bir hale çevirdik.” Dedi.

Garaj üstüne inşa edilen halı sahayı görenlerin büyük şaşkınlık yaşadığını da sözlerine ekleyen baba Fındık, “Tabi araçlarla duruyorlar. Yol evimizin 30-40 metre üzerinden geçiyor ana yol. Durup fotoğraf çekiyorlar, soruyorlar, merak ediyorlar. Dikkat çekiyor tabi ki.” İfadelerinde bulundu.

Büyük bir futbolcu olup milli forma giymenin en büyük hayali olduğunu söyleyen ortaokul öğrencisi Furkan Fındık ise, “Futbol oynamayı çok seviyorum. Babam böyle bir yer yaptı. İleride milli futbolcu olmak istiyorum. Büyük futbolcu olmak istiyorum. Arkadaşlarım geliyor burada beraber futbol oynuyoruz. En büyük hayalim futbolcu olmak. Burayı babam Covid sürecinde yaptı. Burada arkadaşlarımla oynuyorum. Buradan memnunum. Parka gidemiyoruz, bir şeyler yapamıyoruz. Dışarı da oyun oynayamıyoruz. Zamanımızı burada geçiriyoruz. Pandemi sürecinde burada duruyoruz.  Dışarı filan gidip oynayamıyoruz.” Dedi.


 

  • 2021-05-03 11:52:08 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti