GÜNDEM

BARTIN 29 YIL ÖNCE İL OLDU

 BARTIN 29 YIL ÖNCE İL OLDU

İlk kutlama mesajları Vali Güner ve Başkan Akın’dan...

Bartın 29 yıl önce 7 Eylül 1991'de Zonguldak'a bağlı bir ilçe iken İl oldu...

Bartın Valisi Sinan GÜNER'den mesaj...

29 yıl önce bugün Türkiyemizin 74. İli ünvanını alıp siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel zenginliğine güç katarak ve daha emin adımlarla yoluna  devam eden Bartın, mevcut potansiyeli ile ülkemizin aydınlık geleceğinde, refahında ve kalkınmasında üzerine düşeni her zaman yapmaya devam edecektir.
Karadenizin incisi Bartın’ımızın il oluşunun 29. Yıl dönümünü kutlarken, İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN'dan mesaj...

1920 yılında Zonguldak Mutasarrıflığına bağlanan Bartın, 1924 yılında Zonguldak’ın il olmasıyla birlikte bu ilin ilçesi haline gelmiştir. 7 Eylül 1991 tarihinde de 28.08.1991 tarih ve 3760 sayılı yasayla il statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’nin 74. ili olan Bartın’ımız tarihi, coğrafi, sosyal ve kültürel değerleri ile 29 yıldır ülkemizde örnek bir İl’dir. 4 bin yıllık  geçmişi ile tarih şehri olan ilimiz her zaman misafirperver ve cana yakın insan yapısı ile de ön plandadır. Köklü bir tarihe sahip olan ilimiz, il oluşundan bugüne kadar her alanda gelişme göstermiş ve göstermeye devam edecektir. Yerel yöneticiler olarak bizler de ilimizin gelişimine yaptığımız çalışmalar ve projelerimizle destek olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte de büyüyen ve gelişen ilimize projelerimizle katkı sağlamaya devam edeceğiz.  Bartın’ın İl olması için mücadele veren, İl olduğumuz günden bu yana Bartın’ımızın gelişim sürecine katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İl oluşumuzun 29. yıl dönümünü kutluyorum.

  • 2020-09-07 10:40:12 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)