GÜNDEM

UMRE DÖNÜŞLERİ BAŞLADI, TEDBİRLER ÜST SEVİYEYE ÇIKARTILDI

 UMRE DÖNÜŞLERİ BAŞLADI, TEDBİRLER ÜST SEVİYEYE ÇIKARTILDI

İlimizde Umre ziyaretinden dönen vatandaşlarımız, 13.03.2020 Cuma günü şehre girmeden otobüslerde tek tek ilk sağlık kontrolleri İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılmış ve herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemesi üzerine 14 gün kuralına mutlaka uymaları konusunda uyarılarak evlerine gitmelerine müsaade edilmiş, adres ve iletişim bilgileri tespit edilmişti. 
      Bu gün sabah saatlerinden itibaren Umre’den dönüp evlerinde istirahat etmekte olan vatandaşlarımızın ziyaretçi kabul edip etmedikleri ile sağlık durumlarında bir değişiklik olup olmadığını yerinde tespit için, kolluk birimleriyle birlikte önce Bartın şehir merkezinde ev ev Sağlık ekipleri tarafından kontrolleri yapıldı. 
      Alınan bilgilerden, gün boyu köylerde aynı kontroller Jandarma ekipleriyle birlikte bulundukları tüm adreslere gidilmeye başlanarak evlerinde kontrol ve denetimlerin eksiksiz olarak yapılmasına  aralıksız devam ediliyor.
     Olası Karantina kararına karşı hazırlıkların da yapıldığı öğrenilmiştir.

  • 2020-03-16 11:16:11 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı.