GÜNDEM

AY-TİM TEKSTİL İSTİHDAMDA LOKOMOTİF OLUYOR

AY-TİM TEKSTİL İSTİHDAMDA LOKOMOTİF OLUYOR

Bartın’da 670 kişinin istihdam edildiği AY-TİM tekstil fabrikası ile İŞKUR arasında imzalanan "İşbaşı Eğitim Protokolü" kapsamında 127 kişi daha 6 aylık ücretli eğitim döneminin ardından istihdama katılacaklar. Doğrudan işe alınacak yeni personellerle birlikte fabrikanın istihdam ettiği personel sayısı 800’e ulaşmış olacak.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Bartın’da faaliyetlerine devam eden, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapan ve 670 kişiye de istihdam sağlayan AY-TİM Tekstil Fabrikası arasında 127 kişilik "İşbaşı Eğitim Protokolü" imzalandı. Protokol kapsamında İşbaşı Eğitim Programına katılan 127 kişi ücretli eğitim görecekleri 6 aylık dönemin ardından meslek sahibi olarak tekstil fabrikasında istihdama katılacaklar. İŞKUR İşbaşı Eğitim Protokolünün dışında doğrudan alım yapacağı personellerle birlikte AY-TİM tekstil fabrikasının istihdam ettiği personel sayısı 800’e çıkmış olacak.

Bartın İŞKUR İl Müdürü Ali Solak İşbaşı Eğitim programına katılan işçi adaylarına başarı dileklerinde bulunup fabrikanın üretim hattında da incelemelerde bulundu. Solak, İşbaşı Eğitim Protokolüne yönelik açıklamasında, “Bugün burada AY-TİM AŞ firmamız ile İŞKUR İl Müdürlüğümüz arasında İşbaşı Eğitim Protokolü imzalamaya geldik. Bu protokol kapsamında 127 kişi AY-TİM fabrikamızda kurs görecekler ve bunların yüzde 70’i istihdama dönüşecek.” Dedi.


AY-TİM Tekstil Fabrikasının yöneticilerinden Kerem Aydın ise İŞKUR İşbaşı Eğitim Protokolüne dahil olan 127 kursiyerin tamamını istihdam etmek istediklerini belirterek, “Bu 127 kişinin hepsini istihdam etme şansımız var. İnşallah hepsi kalıcı olur. Hem İŞKUR için hem bizim için hayırlı olur diyorum.” Dedi.


800 kişi istihdam etmenin gururunu yaşıyoruz 


Pandemi dönemine rağmen üretim kapasitesi ile birlikte istihdam kapasitesini de artırdıklarını belirterek konuşmasına devam eden Aydın, “Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu, zor geçen pandemi döneminde iş dünyasının zora girdiği ve ekonomik dalgalanmaların olduğu bir süreçte AY-TİM TEKSTİL olarak büyümeye devam ediyoruz. Misyonumuz her zaman ülkemize ve bulunduğumuz ile faydalı olabilecek yenilikçi projelere hayat vermek oldu. Yılmadan, usanmadan, ilk günkü heyecanımız ve özverimiz ile çalışıp, yoğun emekler harcadığımız Bartın AY-TİM tekstil fabrikamıza bugün 127 kişi İş kur destekli, 25 kişi kendi bünyemizde çalıştırmak üzere işe giriş imzalarını attık. 10 Şubat Çarşamba günü aynı gün içerisinde 150 kişiyi işe başlatacak olmanın ve bu rakamlarla beraber 800 çalışanı olan bir Tekstil Fabrikası olmanın sevinci ve gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz Bartın ilinde büyük bir istihdam sağlamak. Geçmiş yıllarda göç vermekte olan Bartın ili son yıllarda göç kaybetmeyen, göç alan bir il olma unvanını yakalamış bulunmaktadır. Bu tabloda desteğimiz ve faydamız olduğunu düşünerekten, işlerimizde daha özverili olarak, yatırımlarımızı daha da büyüterek Bartın'ımızda işsizlik sorununa çözüm yaratarak, Bartın ekonomisi ve ülke ihracatına katkıda bulunmak hedeflerimiz arasındadır.” Şeklinde konuştu.


 

  • 2021-02-10 12:06:58 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti