GÜNDEM

BELEDİYE ÜCRETSİZ GASİLHANE HİZMETİ VERECEK

BELEDİYE ÜCRETSİZ GASİLHANE HİZMETİ VERECEK

Bartın Belediyesi tarafından Temmuz 2020’de yapımına başlanan Bartın Belediyesi Gasilhane’sinin yapımı tamamlandı. Hizmete başlayan Gasihane’nin açılışı tören ve dualarlar yapıldı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Bartın Belediyesi Gasilhanesi’nin yapımı tamamlandı. Açılış töreni ve dualar eşliğinde hizmete başlayan Gasihane, cenaze yakınları için ücretsiz birçok hizmet sağlıyor.

Gasilhane açılışında konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşların en kötü günleri olan cenaze anlarında da Belediye olarak yanlarında olmak ve destek sağlamak amacıyla bu hizmeti önemsediklerini ifade ederek, “Cenaze hizmetleri bizlerin en önemsediği hizmetlerden bir tanesi. Vatandaşlarımızın en zor zamanları bir yakınlarını kaybettikleri anlardır. Bartın Belediyesi olarak halkımızın en kötü anlarında da yanlarında olmak, bir nebzede destek vermek amacıyla göreve geldiğimiz günden itibaren cenaze hizmetlerimize yenilikler kattık. İlk olarak araç sayımızı artırarak ücretsiz cenaze nakli gerçekleştirmeye başladık. 6 cenaze aracımızla Türkiye’nin her yerine ücretsiz cenaze gönderip-getirerek bu konuda halkımıza büyük kolaylık sağladık. Bu kapsamda da kilometrelerce yol kat ettik. Bu hizmetimizin yanı sıra belediyemize kazandırdığımız tabureler ile cenaze evlerine de hizmet götürüp, cenaze evlerine de ikramlar gönderiliyoruz. Şimdi ise hayata geçirdiğimiz bu proje ile hizmetlerimize bir yenilik daha ekledik. 23 Temmuz 2020 tarihinde temel atma töreni ile yapım çalışmalarını başlattığımız Gasilhane Projemizin açılışını gerçekleştiriyoruz.” Sözlerini kullandı.

Gasilhane Binası 352 Metrekare

Konuşmasında Gasilhane binasının kullanım kapsitesini de anlatan Başkan Akın,“02.06.2020 tarihinde ihalesi yapılan proje 26 metrekare bir adet erkek ve bir adet kadın gasilhane, 17 metrekare 4 adet erkek ve 4 adet kadın olmak üzere toplam 8 adet hareket sensörlü, içten açılabilir sistemli morg kabini, 7 metrekare bir adet erkek ve bir adet kadın gassal odası, 20 metrekare 2 adet erkek ve kadın mescit, 3 adet büro, çay ocağı, depo alanı, erkek ve kadın abdesthane, 2 adet gasil masası, 2 adet hidrolik sedye, 8 adet morg ünitesi, 2 adet tıbbi masayı içeriyor. 7 bin 500 metrekarelik toplam alan üzerinde, 352 metrekare gasilhane binası, 85 metrekare sundurma ve 50 metrekare depo alanı bulunuyor. Belediyemizce cenaze sahiplerine ücretsiz temin edilen tahta ve kefen hizmetimiz de yine buradan yapılmaya devam edecek.” İfadelerini kullandı.

24 Saat Kesintisiz Hizmet Verecek

23 Temmuz 2020 Tarihinde temel atma töreninin yapılmasının ardından yapımına başlanan Gasihane binasının, 24 saat boyunca kesintisiz olarak vatandaşa hizmet vermek üzere tasarlandığını vurugulayan Başkan Akın, “Ölüm tabi ki bir hak. Ama ölümden sonra yapılan işlemlerin hepsi cenaze yakınları için ayrı ayrı bir uğraş. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında yer alıyor ve sorumluluğu tamamen üstümüze alıyoruz. Cenaze yakınlarına sadece taziyeleri kabul etmek kalıyor. Tüm bu işlemleri cenaze sahiplerinden bir kuruş dahi talep etmeden tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın acılı günlerinde yanında olarak onların tüm cenaze işlemleri ile biz ilgileniyoruz. Bunlar bizim için çok hassas konular. Bu hassasiyetle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeni inşa ettiğimiz gasilhane ile birlikte şehrimizde cenaze hizmetleri daha kolay ve eksiksiz olacak. 24 saat kesintisiz hizmet verecek şekilde tasarlanan gasilhane ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Şehrimize kazandırdığımız diğer cenaze hizmetlerinin yanı sıra cenaze yıkama işlemlerini de ücretsiz şekilde halkımıza sağlayacağız. Bu önemli projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi Gasilhanesi’nin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

“Teşekkür Belgesi Verildi”

Başkan Akın’ın konuşmasının ardından Ayten İğci’ye Eşi Merhum Taner İğci’nin anısına Gasilhane Projesine vermiş olduğu desteklerden dolayı “Teşekkür Belgesi” takdim etti. Belge takdiminin ardından Kur’an’ı Kerim Tilaveti okunarak, dua yapıldı. Yapılan dua sonrası da Bartın Belediyesi Gasilhanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.
 

  • 2021-11-18 11:07:34 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti