GÜNDEM

OR-KOOP BİRLİĞİ BARTINDAKİ 703 ORTAKLI EN BÜYÜK KOOPERATİFİN DAĞILMASINA DUR DEDİ!!!

OR-KOOP BİRLİĞİ BARTINDAKİ 703 ORTAKLI EN BÜYÜK KOOPERATİFİN DAĞILMASINA DUR DEDİ!!!


    Birliğimize bağlı Bartın İli Kumluca Bölgesinde faaliyet gösteren, S.S.Zafer-Ulu-Üçsaray-Akörensöküler ve Ceyüpler Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 01.04.2018 tarihinde yapılan Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısında 49 yılık sürenin uzatılmaması ve Kooperatifin Tasfiye (Kapanması) Sürecine girmesi Oy çokluğu ile kabul edilmişti.
    Birliğimize bağlı, Birliğimizin En büyük ve en köklü Kooperatifi ve 703 Ortağı olan Kooperatifimiz Tasfiye sürecinde iken Köylerde yaşanan sosyal sıkıntılar ve geçim sıkıntılarına yol açmıştır. Bu ve çeşitli sebeplerden dolayı Birlik Başkanlığımız tarafından 25.08.2019 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır. Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına katılan 454 Ortakdan,  354 Ortağın Kooperatifin 49 Yıl daha uzaması için EVET Oyunu kullanarak, Kooperatifin süresi 49 yıl süre ile uzatılmış ve Kooperatif Tasfiye Sürecinden çıkarak dağılma süreci de bitmiş bulunmaktadır.   
    Birlikten Kuvvet Doğar, Nerde Birlik Orda Dirlik Atasözümüzden esinlenerek, S.S.Zafer-Ulu-Üçsaray-Akörensöküler ve Ceyüpler Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 49 Yıl daha Orman Köylülerine Hizmet edeceğinin gururunu yaşamaktayız. Bu gurur hepimizin gururu, Orman Köylüsünün gururu, Kooperatif Camiamızın gururudur.
    Bu sebeple Tasfiye sürecinden çıkarak tekrar kaldığı yerden çalışmalarına devam edecek olan Kooperatifin yeni seçilen Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin çalışmalarında ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden ve her türlü kırgınlıkların giderileceği inancımız ile çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz. 

S.S.ZONGULDAK-BARTIN-KARABÜK İLLERİ ve İLÇELERİ OR-KOOP BİRLİK BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU ADINA

SATILMIŞ GİRGİN
BİRLİK BAŞKANI

  • 2019-09-03 11:32:32 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın’da yılbaşı öncesi düzenlenen sahte ve kaçak içki operasyonunda 91 şişe kaçak ve sahte içki ele geçirildi.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Bartın’ın Kozcağız Beldesi Şabankadı Köyü’nde yaşayan Turan Asal’dan 3 gündür haber alamayan yakınları onu evinde ölü buldu.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın’ın en eski tüccarlarından, AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz’ın babası Cahit Aldatmaz vefat etti. Cahit Aldatmaz’ın cenazesi bugün öğle namazına müteakip toprağa verilecek.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
31.03.2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun kapsamında Bartın Belediyesi’ne başvuran 991 vatandaşın borcu yapılandırıldı.