GÜNDEM

Şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı

Şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı

İftar programına Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Garnizon Komutanı Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile basın mensupları katıldı. 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin tarafından dua edildi. 

Masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri, gazi ve aileleriyle ilgilenen Vali Arslan yaptığı konuşmada, “Hepinizin Ramazan-ı Şerif ayı mübarek olsun. Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayı hepimize sağlık ve huzur getirsin. Bugün, böyle bir mübarek günde, bir iftar sofrasında, sizlerle beraber olmaktan, sizleri ağırlamaktan, büyük bir onur duyuyorum.  Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri; Bizler şehit ailelerinin ve yakınlarının, şehitlerimizin bizlere birer emaneti olduğunu asla unutmayacağız. Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız. Değerli gazilerimiz; ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğini muhafaza etmek içim üstün cesaret, feragat ve kahramanlıklar gösterdiniz, vatanımız için canlarınızı ortaya koydunuz. Bu vatan, bu millet, size minnet ve şükran borçludur. Sizlerin de her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, mutluluk ve sağlık diliyorum. Tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 

  • 2023-03-28 13:46:07 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Valiliği çocuklara  çakmak, çakmak gazı, bally, derby ve tiner gibi  insan sağlığına  zararlı uçucu maddelerin  satışının yasaklanması hakkında karar aldı.
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
4 Mart'ta Bartın'a geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı netleşti. AK Parti İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart Pazartesi Günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenleyeceği açıklandı.
Dongul’a teslim edildi. Mektuplar Afrin’de ki Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere postalanacak.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.