GÜNDEM

TSO ÜYELERİNE PATENT OFİSİ DESTEĞİ

 TSO ÜYELERİNE PATENT OFİSİ DESTEĞİ

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Üye Hizmet Noktası - Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi Açıldı.

Üyelerinin her alanda kaliteli ve kolay hizmet alabilmesini hedefleyen, Ar-Ge faaliyeti yürüten firmalara yönelik olarak fikri ve sınai mülkiyet hakları; patent, marka, faydalı model başvuru süreçleri konularında bilgilendirme ve kolaylaştırıcı faaliyetlerin yürütülmesinde destek olabilecek Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi ile Üye Hizmet Noktası açıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık yaptığı açıklamasında, ’’Üyelerimize her alanda verdiğimiz hizmetin en üst seviyede olması gayretindeyiz’’ dedi. Başkan Halil Balık sözlerinde şu ifadelere yer verdi. Hizmet almak için gelen vatandaşlarımız ve üyelerimiz tamamlayamadıkları veya başvurularını yanlış yaptıkları işlemler için ya kendi telefonlarından ya da iş yerlerine dönerek başvurularını düzeltmeleri gerekiyordu. Bu da zaman kaybına ve işlemlerin de uzamasına neden oluyordu. Yapılan işlemlerin daha çabuk bitmesi ve üyelerimizin zamandan tasarruf edebilmesi için Yönetim Kurulu olarak yaptığımız toplantıda konuyu görüşerek, Üye Hizmet Noktası’nın açılmasıyla bu sıkıntının ortadan kalkacağı kararına vardık, 2 bilgisayardan ve yazıcıdan oluşan Hizmet Noktamızı üyelerimizin hizmetine açtık. Üyelerimiz Hizmet Noktasın da işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilecek çıktılarını alabilecekler. Gerek duyulması durumda ilgili birimde çalışan oda personellerimiz kendilerine yardımcı olabilecekler.

 

Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimiyle ilgilide açıklamada bulunan Başkan Halil Balık; ”Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi, Bartın’da faaliyet gösteren sanayici ve araştırma, geliştirme çalışmaları yapan kişi, kurum ve kuruluşların sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşmalarının sağlanması, patent veri tabanlarında araştırma yapılması hususlarında hizmet verecektir. Şimdiye kadar yaptığımız işlerde ve aldığımız tüm kararlarda üyelerimizin menfaati ve memnuniyeti birinci önceliğimiz olmuştur, şimdi den sonra da çalışmalarımızı o yönde devam ettireceğiz’’ açıklamasında bulundu.
 

  • 2021-09-15 10:52:28 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.