GÜNDEM

TSO'dan örnek olacak kampanya

TSO'dan örnek olacak kampanya

Bartın TSO’nun ‘Ekmeğimi Bölüşüyorum’ kampanyası ile ihtiyaç sahipleri ekmeği 1,5 TL indirimli alacak

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ve anlaşmalı 7 fırın işletmesinin işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Ekmeğimi Bölüşüyorum’ kampanyası kapsamında yardıma muhtaç vatandaşlar ekmeğe 1,5 TL indirimle ulaşabilecek. Proje kapsamında yardımda hayırseverlerin aldığı 1 liralık fişler ihtiyacı olan vatandaşlara verilecek. Vatandaşlar anlaşmalı fırınlardan ekmek alırken, indirim fişleri ile ekmeği indirimli alacak. Fırıncıların da fiş sahiplerine yapacağı 50 kuruşluk destek ile 3 liralık ekmek yarı fiyatına gelecek. 
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, kampanyanın dünyanın içinde bulunduğu ekonomik krizde ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olacağını ifade ederek; “Mübarek Ramazan ayında, dünyayı saran küresel ekonomik bir kriz var. Türkiye’de o süreçte. Bizde bu süreci düşünerek bir kampanya yapmaya karar verdik ve fırıncı arkadaşlarımıza sunduk onlarda kabul ettiler. Burada hayırsever ve yardımsever Bartın halkı yardım etmek istediği kişiye fırınlarımızda bulunan 20 tanelik ve 50 tanelik fırın fişlerimiz var bunlardan satın alabilecekler.  Bunlar 1 liralık indirim fişleri,3 liralık bir ekmekten her bir fiş için ekmekte 1 liralık indirim yapacaklar. Fırıncılarımızda bizde bu konuda yardımcı olalım dediler ve 50 kuruşu da onlar karşılamış oldu. Bununla beraber ekmek 1 lira 50 kuruşa düşmüş oluyor. Hayırsever vatandaşlarımız, ihtiyacı olan insanlara bu kuponları vererek ekmek almalarını sağlayacak. Burada görmüş olduğumuz fişler 20’lik ve 50’lik, 20 tane fiş alan 20 lira verecek, 50 tane fiş alan ise 50 lira verecek. Yardıma muhtaç olan ya da vermek istedikleri kişiye verecekler bu fişleri. Fırında her bir fiş karşılığı 1 buçuk lira vererek vatandaşlarımız ekmek alacaklar.” Şeklinde konuştu.

“Projenin süresi yok”

Balık bu kampanyaya Bartın’daki tüm fırınların katılmasını beklediklerini de dile getirerek; Bu kampanyaya katılan 7 fırın var. Beklentimiz Bartın’da ki tüm fırınların bu kampanyaya katılması bende katılacaklarını zannediyorum. Bu kampanya ile ilgili broşürler ve afişler yaptırdık, bu afişlerin asılı olduğu her fırında, yardıma muhtaç vatandaşlar ekmeği 1 buçuk liraya alabilecekler. Şuan için projenin bir süresi yok. Fırıncı arkadaşlar ve yardımsever vatandaşlarımız kampanyayı devam ettirdiği sürece beklide sürekli olur. İnşallah başka illerimize de bu kampanya örnek olur.” Dedi. 

“Kampanyanın ilimiz dışına yayılacağına inanıyorum”

Projeye destek veren Somaklı Unlu Mamülleri sahibi Cengiz Kurt’ta projeye dahil olmaları için diğer fırınlara da şu sözlerle çağrıda bulundu; “Başkanımızı bu kampanyadan dolayı tebrik ediyoruz. Fikir Halil Başkanımızdan çıktı. Burada ekmeğe ihtiyacı olan vatandaşın, 1 buçuk liraya ekmek yemesini sağladı. Fırıncı esnafımızda bu projeye destek oluyor. Umuyorum askıda ekmek olayı da bunun önüne geçebilecek. Uzun yıllar devam edecek bir kampanya olarak görüyoruz biz. Çoğu fırıncı arkadaşımızda buna katılacaktır. Katılmayanlar projenin çok yeni olmasından dolayı, belki anlaşılmadığından ya da ilgilenemeyenler olduğu için katılım olmamıştır. Kampanya eminim ki Bartın geneline yayılacaktır. Kampanya bizim ilimiz dışına da yayılabilir çünkü çok güzel bir kampanya, farklı bir yardım kampanyasına dönüşecek diye umuyorum.” 
Bartın TSO ve fırınların işbirliğinde başlatılan “Ekmeğimi Bölüşüyorum” kampanyası 25 Nisan Pazartesi günü itibariyle anlaşmalı olan tüm fırınlarda uygulanmaya başlayacak. 

Kampanyaya destek veren fırın işletmeleri şöyle: 
İlyas Fırını

Somaklı Unlu Mamulleri

Demir Ekmek

Mutlu Ekmek

Yavuzlar Ekmek

İrfan Özyapı Ekmek Sarayı

Vefa Fırını
 

  • 2022-04-26 11:03:34 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti