GÜNDEM

Yeni Adalet Sarayı açılışa hazırlanıyor

Yeni Adalet Sarayı açılışa hazırlanıyor

Bartın Valisi Sinan Güner 1 Kasım tarihinde hizmete alınması planlanan yeni Adalet Sarayı binasında incelemelerde bulundu.

Bartın’ın Gölbucağı mevkiinde 12 bin metrekare arsa üzerinde yapımı tamamlanan yeni Adalet Sarayı binası açılışa hazırlanıyor. Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip binanın açılışı öncesinde son eksikler gideriliyor.

Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak’la birlikte 1 Kasım’da hizmete girecek olan Adalet Sarayı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Güner yeni Adalet Sarayı binasının 220 personelle 1 Kasım’dan itibaren hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek, “İlimizin yeni Adalet Sarayı, 12 bin metrekare arsa üzerinde yaklaşık 22 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip 5 katlı bina olarak 3 bloktan oluşmaktadır.  6 ceza mahkemesi, 7 hukuk mahkemesi, duruşma salonları, icra müdürlüğü, seçim müdürlüğü, adli tıp şube müdürlüğü, baro başkanlığı ve yaklaşık 220 civarı personeli ile hizmet vermeye başlayacaktır. Yeni Adalet Sarayı’nın İlimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz.” Dedi.

  • 2021-10-28 11:27:19 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti