İKİ AYRI HATTA ÖZEL İDARE BAKACAK

İKİ AYRI HATTA ÖZEL İDARE BAKACAK

Bartın’ın tatil beldesi İnkumu ve Güzelcehisar’a ulaşım sağlayan ‘sahipsiz yol’ nihayet sahiplenildi.

 

Kurumlar arasında kimin sorumluluğunda olduğu belli olmayan yolda bakım-onarım çalışmaları ancak Valilik Koordinasyonunda sağlanabiliyordu.

 

Özel İdare, Belediye ve ya da Karayolları ağında olmaması nedeniyle geçtiğimiz dönemlerde yolda oluşan çökmeler trafiği tehlikeye sokarken bu duruma uzun süre müdahale edilememişti.

 

Bu sorun Bartın Valisi Sinan Güner’e kentteki ilk görev gününde vatandaşlarca iletilmiş ve Vali Güner konuyu gündemine alarak kurumlar arası koordinasyon sağlayarak yolun onarım çalışmalarıyla birlikte kalitesinin yükseltilmesini sağlamıştı.

 

Bartın Valiliğinden yapılan açıklama ile söz konusu yolla birlikte İnkum yolunun Liman Karayolu ile Güzelcehisar yolu ayrımına kadar olan kısmı ve Bartın Amasra eski Karayolunun İl Özel İdaresi yol ağına alındığı belirtildi.

 

Açıklamada, “5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 12. ve 13’üncü maddeleri gereğince İl Genel Meclisi’nin 2020 yılı Ocak ayı meclis toplantısı gündemine alınan ve oy birliği ile kabul edilen İlimizin bir sorunu daha çözüme kavuşmuştur. Vali Sinan Güner’in takibinde olan Karayolları sorumluluk alanında bulunan İnkum yolunun Liman Karayolu ile Güzelcehisar yolu ayrımına kadar olan kısmı ve Bartın Amasra eski Karayolu İl Özel İdaresi yol ağına alınmıştır.” denildi.

  • 2020-01-16 13:03:47 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)