İLK TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

İLK TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

Asgari ücret görüşmeleri için geri sayım başlarken milyonlarca asgari ücretli çalışan gözünü zam oranının belirleneceği toplantılara çevirdi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısının 1 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştireceğini duyurdu.
 
Bakan Bilgin, "Asgari ücretin toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Türk-İş ile bu konuda uzlaşmaya yakınız." Açıklamasında bulundu.
 
Asgari ücretlinin gözü kulağı tespit komisyonundan çıkacak kararda. Döviz kurlarındaki artışlara bağlı olarak elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve market ürünleri başta olmak üzere neredeyse her alanda peş peşe gelen zamların ardından asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı milyonlarca asgari ücretli için çok büyük önem kazandı.
 
Ulusal medyada asgari ücrete yüzde 30 zam yapılabileceği iddiaları gündeme gelirken bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda yüzde 30 zamla brüt asgari ücret 4.650 TL'ye, net asgari ücret ise 3.673 TL'ye çıkacak.

  • 2021-11-26 10:43:41 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti