İMZALAR ULUS İÇİN ATILDI...

İMZALAR ULUS İÇİN ATILDI...

Doğa kenti Ulus'u turizmde uçuracak projeler için imzalar atıldı.

BAKKA tarafından Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Ulus Doğa ve Eko Turizm Rekreasyon Alanı” adlı projeye destek verilecek.

2020 yılı Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali destek Programı kapsamında Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Ulus Doğa ve Eko Turizm Rekreasyon Alanı” adlı proje için BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel ile Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun arasında destek sözleşmesi imzalandı.

1 milyon 787 bin TL tutarındaki proje kapsamında Bartın’ın Ulus ilçesinde doğa sporları için macera alanı, at ile doğa yürüyüşlerini sağlayabilmek için at çiftliği alanı ve alanı ziyaret eden misafirlere yönelik 3000 m2 aquaparktan oluşan bir rekreasyon alanı yapılması planlanıyor.

Başkan Uzun: “Projemiz Ulus’ta turizmi canlandıracak”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Uzun söz konusu projenin ilçedeki turizm çeşitliliğinin artması bakımından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Bu projemiz gerçekten Ulus’u turizm alanında geliştirecek bir proje. BAKKA tarafından desteklenmesi de çok önemli. Ulus halkının bu projeleri hak ettiğine inanıyoruz. Tüm çalışmalarımız Ulus halkı ve Ulus’un geleceği için. Uluslu hemşehrilerimiz bu tür çalışmaları çok uzun yıllar beklediler. Haklı olarak beklediler. Çünkü Ulus ilçemiz bir doğa kenti ve bu doğa kentinin turizme dolayısıyla ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Bizde göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Ulus halkının hak ettiği en güzel çalışmaları sunabilmek için gecemizi gündüze katarak çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Projelerimizle de bu çalışmalarımızı destekledik. Bugün imzaladığımız BAKKA destekli projemiz Ulus’ta turizm çeşitliliğini artıracağı gibi ilçemizin geleceği açısından da çok değerli bir proje. İnşallah bir aksilik söz konusu olmaz ise projemiz 2021 yılının yazına yetişecek. Ben BAKKA yetkililerine ve desteklerinden dolayı Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum. Ulus halkına da bizlere olan güveni ve destekleri için teşekkür ediyorum. Her şey Ulus halkı ve Ulus’umuzun geleceği için.” Dedi.

BAKKA 799 bin TL hibe desteği sağlayacak

BAKKA tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “ULUS Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu proje ile doğa sporlarına ve eko-turizme ilgi duyan turistleri buluşturacak olan 3.000 m² doğa sporları macera alanı, at ile doğa yürüyüşlerini sağlayabilmek için 1.500 m² at çiftliği alanı ve Ulus Doğa Park Oteli’nde konaklayan ve alanı ziyaret eden misafirlere yönelik 3000 m2 aquaparktan oluşan bir rekreasyon alanı yapılması planlanıyor. Bartın’ın Ulus ilçesinde alternatif turizmin ve eko-turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla 1.787.960,00 TL bütçeli proje için BAKKA 799.218,12 TL hibe desteği vermeyi taahhüt etmektedir. Projenin ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.” Denildi.

  • 2020-11-16 13:19:40 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)