Memleket Partisinde 'Gölbucaklı' dönemi

Memleket Partisinde 'Gölbucaklı' dönemi

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Çelik’in partisinin İl Başkanlığından istifa ettiğini duyurmasının üzerine partililer Olağanüstü Toplantı düzenledi.

Alınan karar doğrultusunda Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı İl Başkanlığı Binasında yaptığı basın açıklamasında Memleket Partisinin yeni İl Başkanı olarak seçildiğini duyurdu. 
Başkan Gölbucaklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İl Başkanımız Mustafa Çelik’in istifasından sonra partimiz içinde bir il başkanı ihtiyacı doğmuştur. Tüzüğümüz gereği yönetim kurulumuz toplanarak kendi içinde bir başkan seçebiliyor. Olmasaydı veya yönetim kurulu düşmüş olsaydı mutlaka bir kongre yapılması gerekecekti. Şu anda kongre yapmaktan ziyade bu şekilde tüzüğümüzün verdiği yetki ile yönetim kurulumuz toplanarak başkan seçilmesi kararlaştırıldı. Arkadaşlarım da bu işe beni uygun gördüler. Tabi bu bir parti görevidir ben de kabul ettim. Sağ olsunlar oy birliği ile görevi bana verdiler hepsine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Merkez ilçede tekrar yönetimle bir seçim yapılacak. Orada da merkez ilçe başkanı haliyle değişmiş olacak. Hayırlı olsun inşallah.”

Gölbucaklı; ‘İttifaklar kurulabilir’

Başkan Gölbucaklı konuşmasının devamında ise partisinin programının Türkiye’de tek olduğunu dile getirerek; “Yine aynı azimle aynı şevkle aynı gurur ve ekiple biz çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra çalışmalarımız biraz daha yoğunlaşacak çünkü artık seçim atmosferine girmiş durumdayız. Seçime şu kadar var bu kadar var değil artık seçim atmosferine girdik. Sonuçta ne cumhur ne millet tek yol memleket şiarıyla devam ediyoruz. Bazen soruyorlar ittifaka niye girmiyorsunuz? İttifaklar kurulabilir ve bu kurulan ittifakları erken açıkladığınızda mutlaka bunlara bir önlem almaya çalışacak bir iktidar var. Nitekim 6’lı masa ittifakını çok çok erken açıkladığı için AKP hükümeti de bununla ilgili yasa çıkardı. İttifakın yapılmasını önünü kapattı. Şimdi milletvekilliğinde ittifak yapılamıyor. Cumhurbaşkanlığında yapılabilir ama milletvekilliğinde yapılamıyor. Buradaki amaç küçük partiler milletvekili sokmasınlar yine biz burada tek olalım. Onların aldığı oylar bize gelsin. Bu mantıkla yapılan bir yasa. Onun için bizim genel başkanımızın, MYK’nın, parti meclisinin aldığı karar gereği şu anda ittifak içinde gözükmek istemediğimizdir. Fakat son düzlüğe çıkıldığında mutlaka yılbaşından sonra olacaktır. Mutlaka bizlerde bazı partilerle ittifak içine girebiliriz olması da gerekir. Çünkü bu AKP iktidarının sonu geldi. Biz ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan, Atatürkçü demokrat bir partiyiz. Programımız bugün gerçekten Türkiye’de hiçbir partinin yapmadığı programlardır. İnşallah başarılı olacağımıza inanıyoruz. 41 maden şehidimiz var Allah’tan rahmet yaralılarımıza geçmiş olsun ailelerine başsağlığı diliyorum. Bizlerde cenazelerine, mevlitlerine katıldık. O gece arkadaşlarımızla beraber oradaydık, çok kötü çok acıydı. Bunun soruşturması devam ediyor. Bu konuda yorum yapmayalım ama ihmal kimdeyse hata neredeyse bunların en güzel şekilde cezalandırılması gerekmektedir. Soma’daki gibi ya da diğer maden kazalarındaki gibi olmamalı. Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. Burada ne ise suçlusu cezasını en ağır şekilde ödemeli. 41 tane canımız vefat etti.” Dedi. 

  • 2022-10-25 11:33:51 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Konuyu bir bilene soralım ve okurlarımızı bilgilendirelim dediğimiz noktada da karşımıza Bartın’da bu tedavileri uygulayan başarılı bir doktor olan Gülşah Aslan çıktı. Kendisine bu tedavi yöntemleri ile ilgili olarak akıllardaki neredeyse tüm soruları sor
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Murat Çilek ve Hüseyin Yıldız'ın hazırlayıp sunduğu eğlence programı çilek show başlıyor...