MİKA-DER ÇOCUK EVLERİ SİTESİ AÇILDI

MİKA-DER ÇOCUK EVLERİ SİTESİ AÇILDI

Bartın’da yapımı tamamlanan Minik Kalplerle Elele Derneği (MİKA-DER) Çocuk Evleri Sitesi açılışı yapılarak hizmete girdi.

 

 

 

40 çocuğun barınma ve gelişim ihtiyacını karşılayacak olan Çocuk Evleri Sitesi açılış törenine Bartın Valisi Sinan Güner, MİKA-DER Başkanı Nesrin Ercan ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, “Olmazsa olmazımız çocuklarımızın yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla MİKA-DER Bartın’a böylesi güzel bir tesisin kazandırılması için el ele vermiştir. Bu tesisin yapılmasıyla birlikte Bakanlığımızda kurumun çevre düzenlemesinin yapılmasına katkı sağlamıştır. Kurumumuz 40 kişi kapasiteli olup 13-18 yaş arası erkek çocuklara hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Şu anda 8 çocuğumuz buradan hizmet almaktadır. İlerleyen günlerde kapasite artışı devam edecektir. Burada emeği bulunan özellikle MİKA-Der ailesine, Bartın Belediyesine, İl Özel İdaresine ve Devlet Su İşleri ekiplerine teşekkür ediyoruz. Diğer paydaş kuruluşlara da desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki buradaki çocuklar gelecekte hayata daha iyi hazırlanacaklardır. Bizler elimizden gelen desteği vereceğiz. Sn. Valimiz Sinan Güner’e de son aşamada bu tesisin açılması konusunda verdiği maddi ve manevi destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

40 çocuğu Türkiye’nin geleceğine armağan ederiz

 

 

 

Bartın Çocuk Evleri Sitesi Projesinin 2012 yılında başladığına dikkat çeken MİKA-DER Başkanı Nesrin Ercan ise konuşmasında, “Çok zor bir coğrafyaya sahip olan bu alan çevre düzenlemesi konusunda büyük bir bütçe gerektiriyordu. Bazı nedenlerden dolayı MİKA-DER’in en uzun ve en sancılı hikayesi Bartın oldu. Ama bugün burada sizlerle beraber bu eserin hayata geçişini izlemek bize tüm sıkıntılarımızı unutturdu. Bizim çocuklarımız ne yazık ki şanslarıyla dünyaya gelemeyen çocuklar. Her çocuk bir aile içinde sevgi ile büyümeye sahiptir. Biz onların geçmişlerini değiştiremeyiz ama bugünlerini ve yarınlarını daha yaşanabilir kılıp daha güzel bir gelecek sunabiliriz. Dilerim ki burada çocuklarımız nefretin yerine sevgiyi, öfkenin yerine paylaşmayı ve dostluğu, korkunun yerine de güveni koyarak geleceğe sağlam bireyler olarak yetişip bu 40 çocuğu Türkiye’nin geleceğine armağan ederiz. Bugünü yaşamamızda desteği olan başta bağışçılarımıza ve bu inşaatı çok zor iklim şartlarında hayata geçiren müteahhidimize, proje başladığından bu yana destek sunan Valilerimize, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Dileriz onların emekleri ve bağışları yarınların sevgi dolu çocuklarına, bireylerine dönüşür.” dedi.

 

 

 

Çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeyiz

 

 

 

Bartın Valisi Sinan Güner de çocukların yüzündeki her tebessümün bu ülkenin bir umudu olduğunun altını çizip, “Çocuklarımızı umutla beraber geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Yaşadığımız çağın ve bugün değişen dünyanın sorunlarıyla mücadele etmek elbette kolay değil. Bu sorunlardan maalesef en fazla yavrularımız etkilenmektedir. Korunmaya muhtaç çocuklarımızın hayata en iyi şekilde hazırlamaları için tüm imkanları seferber etmeliyiz. Amacı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk hizmetleri Genel Müdürlüğü ile eşgüdümlü çalışmalar yapmak üzere yapılandırılan Minik Kalplerle El Ele Derneği (MİKA-DER) korunmaya muhtaç çocukların barınma ve korunma ihtiyaçları, eğitim, spor, müzik, tiyatro ve psikolojik desteklerle onları yarınlara daha iyi koşullarda hazırlamayı ve ülkemizin tüm şehirlerine ulaşabilmeyi kendine ilke edinmiştir. Biz bunu MİKA-DER’in diğer çalışmalarından da biliyor ve memnuniyetle izliyoruz. MİKA-DER Çocuk Evleri Sitesinin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese bende ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Açılış konuşmalarının ardından Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi Uzm. Dr. Beyhan GÜNER  tarafından MİKA-DER Başkanı Nesrin Ercan’a teşekkür plaketi ile çiçek takdim edildi.

 

 

 

Daha sonra davetliler MİKA-DER Çocuk Evleri Sitesini gezerek bina donanımları ve verilen hizmetler hakkında bilgiler aldılar.

 

 

 

Site girişinde yer alan panoda projeye bağışta bulunup katkıda bulunan isimler arasında Ali Ağaoğlu, Tayfun Çebi, Ömer Sabancı, Ömer Temelli, Revna Demirören, Mahsun Kırmızıgül, Kaan Koçtürk, Bülent Eriş, Handan Özcan ve Aslı Üstünkaya’nın isimlerinin yer aldığı görüldü. Ayrıca dünyaca ünlü sanatçı Tarkan’ın da MİKA-DER Çocuk Evleri Sitesinin yapımı için bir konserinden elde ettiği gelirin önemli bir kısmını bağışladığı öğrenildi.

  • 2019-05-09 10:05:12 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın’ın Kozcağız Beldesi Şabankadı Köyü’nde yaşayan Turan Asal’dan 3 gündür haber alamayan yakınları onu evinde ölü buldu.
Bartın’da yılbaşı öncesi düzenlenen sahte ve kaçak içki operasyonunda 91 şişe kaçak ve sahte içki ele geçirildi.