OR-KOOP BİRLİĞİ BARTINDAKİ 703 ORTAKLI EN BÜYÜK KOOPERATİFİN DAĞILMASINA DUR DEDİ!!!

OR-KOOP BİRLİĞİ BARTINDAKİ 703 ORTAKLI EN BÜYÜK KOOPERATİFİN DAĞILMASINA DUR DEDİ!!!


    Birliğimize bağlı Bartın İli Kumluca Bölgesinde faaliyet gösteren, S.S.Zafer-Ulu-Üçsaray-Akörensöküler ve Ceyüpler Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 01.04.2018 tarihinde yapılan Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısında 49 yılık sürenin uzatılmaması ve Kooperatifin Tasfiye (Kapanması) Sürecine girmesi Oy çokluğu ile kabul edilmişti.
    Birliğimize bağlı, Birliğimizin En büyük ve en köklü Kooperatifi ve 703 Ortağı olan Kooperatifimiz Tasfiye sürecinde iken Köylerde yaşanan sosyal sıkıntılar ve geçim sıkıntılarına yol açmıştır. Bu ve çeşitli sebeplerden dolayı Birlik Başkanlığımız tarafından 25.08.2019 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır. Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına katılan 454 Ortakdan,  354 Ortağın Kooperatifin 49 Yıl daha uzaması için EVET Oyunu kullanarak, Kooperatifin süresi 49 yıl süre ile uzatılmış ve Kooperatif Tasfiye Sürecinden çıkarak dağılma süreci de bitmiş bulunmaktadır.   
    Birlikten Kuvvet Doğar, Nerde Birlik Orda Dirlik Atasözümüzden esinlenerek, S.S.Zafer-Ulu-Üçsaray-Akörensöküler ve Ceyüpler Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 49 Yıl daha Orman Köylülerine Hizmet edeceğinin gururunu yaşamaktayız. Bu gurur hepimizin gururu, Orman Köylüsünün gururu, Kooperatif Camiamızın gururudur.
    Bu sebeple Tasfiye sürecinden çıkarak tekrar kaldığı yerden çalışmalarına devam edecek olan Kooperatifin yeni seçilen Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin çalışmalarında ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden ve her türlü kırgınlıkların giderileceği inancımız ile çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dileriz. 

S.S.ZONGULDAK-BARTIN-KARABÜK İLLERİ ve İLÇELERİ OR-KOOP BİRLİK BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU ADINA

SATILMIŞ GİRGİN
BİRLİK BAŞKANI

  • 2019-09-03 11:32:32 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı.