ŞEHİT AİLELERİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TAKDİM EDİLDİ

ŞEHİT AİLELERİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TAKDİM EDİLDİ

Bartın’da 1 Mayıs 2016’da Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç ile Eylül 2016’da Mardin’in Dargeçit ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur’un ailelerine düzenlenen törenle Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

 

 

 

 

Bartın Valiliğinde düzenlenen törene Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.

 

 

 

Kur'an tilaveti ile başlayan törenle konuşan Bartın Valisi Sinan Güner, “Vatanın ve milletin bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyor, onlarla daima iftihar ediyoruz. Hususen son günlerde yaşanan gerek ülkemiz içerisinde, ülke sınırları dışında yaşanan terör olayları sonucunda şehit olan bütün güvenlik kuvvetleri mensuplarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını tekrar rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

 

 

 

 

Vali Güner'in konuşmasının ardından Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç'un babası Sefer ve annesi Nazife Oruç ile Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç'un babası Hayri ile annesi Suzan Kanbur'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratları takdim edildi.

  • 2019-05-09 10:02:49 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın’da yılbaşı öncesi düzenlenen sahte ve kaçak içki operasyonunda 91 şişe kaçak ve sahte içki ele geçirildi.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Bartın’ın Kozcağız Beldesi Şabankadı Köyü’nde yaşayan Turan Asal’dan 3 gündür haber alamayan yakınları onu evinde ölü buldu.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın’ın en eski tüccarlarından, AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz’ın babası Cahit Aldatmaz vefat etti. Cahit Aldatmaz’ın cenazesi bugün öğle namazına müteakip toprağa verilecek.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
31.03.2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun kapsamında Bartın Belediyesi’ne başvuran 991 vatandaşın borcu yapılandırıldı.