SİYASET

TUNÇ "BEN BUNUN BİLİNÇLİ BİR AÇIKLAMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

TUNÇ "BEN BUNUN BİLİNÇLİ BİR AÇIKLAMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nun Almanya'dan katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalardan bir kesit olarak medyaya sunulan “PKK’lıların da oyunu bekliyoruz” sözlerine yönelik "Ben bunların bilinçli açıklamalar olduğunu düşünüyorum" dedi.

Milletvekili Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada, “Ben bunun bilinçli bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Çünkü burada HDP ile yaptıkları ittifakı gizleme ihtiyacı bile duymuyorlar. Başlangıçta Cumhuriyet Halk Partisi HDP ile ittifak yapmadığını söylese de, zaten adaylıklar belirlendiği süreçte HDP’nin birçok yerde aday çıkarmaması ve CHP’yi destekleyeceğini söylemişlerdir. Bazı CHP’li Belediye Başkanları ve Milletvekilleri de mikrafonu açık unutulduğunda HDP ile PKK ile yaptıkları açığa vurmuşlardı. Bu kez Bartın Milletvekili Sayın Bankoğlu Almanya’da yaptığı bir açıklamada hatta yanında CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Salıcı’nın olmasına rağmen ve orada PKK’lıların oyuna da talibiz demesi büyük bir skandala imza attığını gösteriyor. Ve bu söylerken de CHP Genel Başkan Yardımcısı hiç tepki ve düzeltme yapmıyor. 40 yıldır bu ülkede terör örgütü PKK ile mücadele eden bir ülkeyiz. Ülkemizi bölmek isteyen bu terör örgütü ülkemizi huzursuz etti. Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük engel oldu. Ve bunlar ortaydayken, CHP’li bir vekilin 31 Mart’ta Ak Parti’ye gereken dersi vereceğiz. PKK’lıların oyu ile vereceğiz. Onlarında desteğini istiyoruz. Demesi esef vericidir. Ve şiddetle reddediyoruz. Bartın’ımızdan böyle bir söz çıkması CHP’ye oy veren herkesi rahatsız etmiştir. O yüzden sayın Bankoğlu’nun Öncelikle ülkemizden ve Bartın’lılardan özür dilemesi gerekir.”dedi.

  • 2019-03-11 19:07:10 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
Bartın Sipahiler Şehit Gürdal Çakır İlkokulunda engelli öğrenci servis minibüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.