VALİLİKTEN YENİ KARAR

VALİLİKTEN YENİ KARAR

Yapılan açıklama şu şekilde;

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 14.07.2020 tarih ve 52 nolu kararının 1.maddesi ile İlimizdeki lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokallerinin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar en geç saat 01:00’da 31 Ağustos 2020 tarihinden sonra ise en geç 24:00’da faaliyetlerini durdurmalarına karar verilmişti. Gelinen aşamada bu kararın iptali ile Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirler ile Bakanlıklarca yayınlanan/yayınlanacak diğer kurallara riayet edilmesi kaydıyla 21.07.2020 tarihinden itibaren lokanta, restoran, kafe, kafeterya çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokallerinin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasına, belirtilen işletmelerin genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunmalarına karar verilmişti.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 01.07.2020 tarih ve 48 nolu karar ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren marketler, pazar/satış yerleri, berber, güzellik salonu/merkezi ve kuaförlerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasına karar verilmişti.  Bu karara ilave olarak İlimizdeki tüm bakkal ve tekel bayilerinin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların da kaldırılarak belirtilen işletmelerin Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirler ile Bakanlıklarca yayınlanan/yayınlanacak diğer kurallara riayet edilmesi kaydıyla genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunmalarına karar verilmiştir.

  • 2020-07-23 14:17:29 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Yorumlar
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Bartın’da ticaret kervanına bir yenisi daha eklendi…
Sevgililer Gününde Nikah Kıydılar....
Her seçim döneminde siyasetin odak noktası olan Kozcağız 2019 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde yine siyasi kulisler ve çevrelerin odak noktası durumunda.
TTK tarafından ilk kez 2013'te Amasra maden ocaklarında denenen ve başarılı sonuç alınmasıyla diğer müesseselerde de uygulanmaya başlanan mekanize kazı sistemiyle üretim yüzde 100 artı...
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,Mart Ayı Meclis Toplantısı sonrası belediye bütçesinde yer alan 17 milyonluk diğer hizmet alımı kalemiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bartın'da bu gece hava sıcaklığı -3 derece olacak. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.
BARTIN’ın Amasra ilçesinde limanda denize devrilen otomobildeki 2 kişi balıkçılar tarafından kurtarıldı. 
BARTINLILAR İSTANBUL ATAŞEHİR'DE BULUŞUYOR, YÖRESEL SANATÇILARIN OLDUĞU PROGRAMDA SÜPRİZ HEDİYELER VE ÇESİTLİ ETKİNLİKLERİN BULUNACAĞI PROGRAMA TÜM BARTINLI VE BARTIN'A GÖNÜL VERMİŞ TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİDİR... (BIYAD.)